Що вигідніше – взяти автомобіль в лізинг або в кредит

Ще якихось пару десятків років назад значення слова «лізинг» було відомо одиницям українців. Сьогодні цей вид фінансових послуг хоч і повільно, але впевнено стає гідною альтернативою давно відомому кредитування. Повільно тому, що діяльність компаній-лізингодавців все ще для багатьох продовжує залишатися на фінансовому ринку малознайомим сегментом. Впевнено, тому що має перед своїм старшим «братом» ряд переваг.

Що таке лізинг авто простими словами

Якщо зовсім коротко, лізингом називається довготривала оренда будь то автомобіля або іншого рухомого та нерухомого майна з правом його подальшого викупу. Більш детально, але дуже доступно розкрити значення цього терміна можна на наступному прикладі.

Вам конче потрібен автомобіль, а грошей на його придбання немає. Ви знаходите продавця відповідного вам авто, зв’язуєтеся з лізинговою компанією і стаєте її клієнтом. Після підписання договору лізингодавець:

  • купує потрібне вам транспортний засіб за свої гроші;
  • проводить оформлення об’єкта (реєструє, ставить на облік, платить страховку і т.д.).

Фактично, лізингова компанія стає власником автомобіля. Відразу ж після всіх цих процедур (а займають вони всього пару-трійку днів) і сплати початкового внеску лізингодавець передає в користування клієнтові предмет лізингу. Погашення витрат лізингової компанії клієнтом здійснюється відповідно до умов договору.

Після закінчення терміну дії договору (а воно зазвичай збігається з часом повної виплати заборгованості) угода вважається завершеною. Лізингоодержувач стає повноправним власником автомобіля. Зрозуміло, заборгованість містить в собі не тільки номінальну вартість авто, а й всі витрати, понесені лізингодавцем, а також оплату його послуг.

Лізинг або автокредит – що вигідніше

І та, і інша фінансова операція має свої «плюси» і «мінуси». В одній ситуації клієнтові більше підійде автокредит, в іншому – автомобіль в лізинг. Просто треба самому порівняти фінансові параметри кожної операції, а потім зробити свій вибір. Хоча, справедливості заради, слід зазначити, що все більше підприємців, компаній і фізичних осіб віддають перевагу лізинговим договором завдяки його наступним перевагам перед кредитом:

  • не треба робити щомісячні відрахування в ПФ, оплачувати щороку страховку і обслуговування (все це вже включено по частинах в щомісячні платежі по лізингу);
  • зручний для клієнта графік платежів з можливістю його корекції;
  • неможливість накладення арешту і конфіскації;
  • більші, ніж по кредиту, терміни виплат;
  • можливість отримання у постачальника знижки;
  • менший перший внесок і процентні ставки;
  • можливість повернути предмет лізингу компанії після закінчення договору.

Вигода отримання автомобіля в лізинг полягає і у відсутності паперової тяганини. Оформлення угоди проходить набагато швидше.

Чим лізинг відрізняється від кредиту?

Основна відмінність між цими фінансовими операціями полягає в тому, що при оформленні лізингу клієнт отримує конкретне майно, а кредиту – грошові кошти. Якщо вас цікавить автомобіль в лізинг, чекаємо вас в компанії «ТЕКОМ-Лізинг».