Фінансування інфраструктурних проектів ПАТ АБ «Південний» та ТОВ «ТЕКОМ-Лізинг».

Реалізація інфраструктурних проектів дозволяє оживити, а в деяких випадках і відновити виробництво підприємства і галузі. Фінансування інфраструктурних проектів можливе з метою модернізації, поширення існуючих потужностей або з метою будівництва нових майнових комплексів.

Інфраструктурні проекти – це унікальні проекти, які одночасно характеризуються високою соціальною та державною значимістю, а також високою рентабельністю. Інфраструктурні проекти є складними, в них задіяна велика кількість учасників.

Умовно всі інфраструктурні проекти можна розділити на два види:


Муніципальні проекти, які реалізуються для створення/відновлення інфраструктури, що перебуває у комунальній власності (будівництво місцевих доріг, інженерних мереж та інших об’єктів загального користування);


Приватні проекти із залученням фінансових інститутів, реалізація яких орієнтована на створення додаткових робочих місць, збільшення виробничих потужностей або створення нових об’єктів, а також надходження податків до державного бюджету (модернізація агропромислових комплексів, будівництво терміналів з модернізацією та переоснащенням, інше).

Збільшення капіталовкладень до інфраструктурних проектів підвищує обсяги виробництва у короткостроковій перспективі, стимулює попит, а в довгостроковій перспективі збільшує виробничий потенціал підприємства. Інфраструктурні проекти є капіталомісткими та довгостроковими.
При розгляді інфраструктурних проектів «ТЕКОМ-Лізинг» враховує який синергетичний ефект вони принесуть економіці підприємства та галузі в цілому.

Основні аспекти фінансування проектів ПАТ АБ «Південний» та ТОВ «ТЕКОМ-Лізинг»

МЕТА: фінансування проектів розвитку та технологічного переоснащення українських підприємств.

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ: фінансовий лізинг складних технічних комплексів, що включає розробку проектної документації, створення технічних об’єктів, їх монтаж та введення в експлуатацію.

ДОСВІД: фінансування агропромислових комплексів, будівництво нових зернових терміналів, оснащення порту високотехнологічним спеціальним обладнанням, у тому числі і на території морського порту, інше.

Перспективні напрямки діяльності: модернізація технічних об’єктів суднобудівельної галузі, сільськогосподарських комплексів, агрохолдингів, елеваторних комплексів, навантажувально-розвантажувальних терміналів, медичних установ, крупних будівельних комплексів та інше.

Використання механізму фінансового лізингу найбільш вигідно та надійно для поновлення або створення інфраструктурних об’єктів. Лізинг забезпечує ряд можливостей, якіістотно знижують ризики проекту.

Вигоди від використання фінансового лізингу:
 • Можливість довгострокового та середнєстрокового фінансування на привабливих умовах.
 • Вигідні умови з лізингу: приваблива ефективна відсоткова ставка, оптимальний розмір авансового платежу, індивідуальний графік лізингових платежів, у залежності від важкості проекту, пільгові умови страхування предметів лізингу, інше.
 • Предмет лізингу не можна заарештувати, конфіскувати, забрати за борги, доки він знаходиться у власності лізингової компанії.
 • Обов’язкове страхування предмету лізингу покриває ризики ушкодження і знищення.
 • Стійкість і антициклічність джерела фінансування.
 • Прозорість, легітимність і правова підтримка схеми фінансування.
 • Лізингова компанія стає надійним партнером, який захищає інтереси всіх учасників проекту.

Лізингова компанія забезпечує:


Оцінку фінансових можливостей підприємства, економіки та ризиків проекту;

Контроль вибору постачальників об’єкту лізингу, генпідрядника, виконанням всього комплексу робіт зі створення технічного об’єкту;

Страхування основних ризиків проекту на пільгових умовах;

Моніторинг виконання проекту, організацію менеджменту ризиків;

Захист інтересів учасників проекту від посягань третіх осіб та ін.

Пропозиція

Таким чином, ТОВ «ТЕКОМ-Лізинг» спільно з ПАТ АБ «Південний» пропонує оновлення технічних об’єктів за рахунок залучених інвестицій, використовуючи механізм фінансового лізингу. Проект включає створення «під ключ» нового або модернізацію існуючого технічного об’єкту і передачу його у фінансовий лізинг підприємству як предмета лізингу.

Основні умови

 • Вартість проекту до 5 млн. дол.. США;
 • Валюта фінансування – українські гривні, дол.. США, Євро;
 • Строк фінансування – до 5 років
 • Позикові кошти надаються спільно Банком і Лізинговою компанією;
 • Застава –ЦМК і об’єкт лізингу після поставки і введення в експлуатацію;

Структура фінансування проекту:

 • модернізація існуючого комплексу: 30% - власні / 70% позикові кошти;
 • будівництво нового комплексу: 50% - власні / 50% - позикові кошти.