Лізинг вагонів: перспективи та можливості

В Україні залізничне сполучення становить основу вантажних перевезень, на їх частку припадає близько 53% всього обсягу перевезених вантажів. Розгалужена система залізничних колій, що з’єднує основні центри промисловості та логістики, можливість перевозити значні обсяги вантажів і відсутність залежності швидкості пересування від автомобільного трафіку робить цей вид транспорту ключовим в структурі вантажних перевезень.

Найбільшим споживачем на ринку залізничних вантажних перевезень є промисловість. Компанії-виробники промислової продукції прагнуть убезпечити себе від затримок в пікові сезони і розширюють власний парк вагонів. Ключовими проблемами при цьому є сильна зношеність вагонів і брак коштів на оновлення парку.

На прикінці 2017 року компанія «Теком-Лізинг» розробила і запровадила програму з надання в лізинг рухомого залізничного складу. В рамках даної програми перші проекти були реалізовані протягом січня – травня 2018 року. Так, у січні наша компанія підписала договір фінансового лізингу з найбільшим оптовим учасником ринку мінеральних добрив. Згідно підписаного договору компанія «Теком-Лізинг» профінансувала придбання в лізинг 100 нових напіввагонів виробництва ПАТ «КВБЗ», які були поставлені й передані лізингоодержувачу протягом лютого-квітня.

Ще один проект з фінансування рухомого складу був успішно реалізований навесні 2018 року – в березні був підписаний договір фінансового лізингу, а вже в травні 30 нових хоперів були передані українській компанії – експортеру зернових культур.
Умови фінансування передбачають оплату власного внеску лізингоодержувачем в розмірі 30% і термін лізингу 5 років, що дозволяє клієнтам провести модернізацію основних фондів з мінімальним вилученням оборотних коштів. Основні переваги лізингу:

  • можливість отримати при мінімальних витратах готовий до експлуатації об’єкт;
  • економія часу лізингоодержувача – замість цілого пакету договорів (застави, купівлі-продажу, страхування) складається один договір фінансового лізингу;
  • всі дії, пов’язані з придбанням основних засобів – реєстрація, оплата обов’язкових платежів, страхування – здійснюються лізинговою компанією;
  • гнучкі умови, що враховують всі інтереси клієнта.