Лізинг автомобілів для юридичних осіб

Ведення будь-якого бізнесу припускає наявність певних видів майна. Для їх придбання потрібні гроші. У разі відсутності необхідної суми підприємці зазвичай зверталися у банки для отримання кредиту. Останніми роками велике поширення отримав новий вид фінансових послуг – лізинг. Його надають на певних умовах лізингові компанії.

Ця форма кредитування вдало поєднує в собі «плюси» оренди та кредиту. Клієнтові надається можливість отримати кошти виробництва з використанням позикових грошових коштів. При цьому, коли термін дії договору збігає, вони можуть стати його власністю. Дуже часто предметом лізингу є транспортні засоби.

Лізинг автомобілів для юридичних осіб

Для юрособи авто в лізинг – це вид кредитування, що припускає укладення договору між лізингодавцем і лізингоотримувачем про надання в оренду останньому транспорту з можливістю подальшого його викупу. Предметом автолізингу можуть бути нові легкові автомобілі й з пробігом. Вигода придбання ТЗ юридичною особою в лізинг полягає в можливості платити не усю суму відразу, а частинами.

Головні умови купівлі автомобіля в лізинг для юридичних осіб

Залежно від суті договору, термінів використання транспортного засобу, лізинг може бути фінансовим або операційним. При фінансовому лізингу термін дії договору дорівнює амортизаційному терміну авто. Він припускає його перехід у власність підприємства відразу після закінчення терміну договору.

Зазвичай до цього часу вартість об’єкту лізингу погашена повністю. Алгоритм дій при фінансовому лізингу наступний:

  • клієнт обирає у виробника авто;
  • лізингова компанія викупляє його за власні засоби й передає підприємству-лізингоотримувачу.

Операційний лізинг актуальний у разі тимчасової потреби клієнта в автомобілі. Тобто прослужити ТЗ може набагато довше за термін дії договору. Така угода – це швидше не придбання, а отримання об’єкту в оренду. Після закінчення часу дії угоди предмет лізингу повертається лізингодавцю або з ним укладається новий договір. Третій варіант – викуп об’єкту за залишковою вартістю.

Платежі за операційним лізингом зазвичай вище, ніж за фінансовим. Адже окрім фінансування купівлі, лізингодавець займається:

  • реєстрацією авто і його страхуванням;
  • технічним обслуговуванням і допомогою у разі виникнення форс-мажорів на дорозі;
  • продажем об’єкту після його повернення лізингоотримувачем.

А це – чималі додаткові витрати й риски, які потрібно якось компенсувати. Один зі способів компенсації – підвищення щомісячних внесків лізингоотримувача.

Умови лізингу в «ТЕКОМ-лізинг»:

  • термін дії договору 1-5 років;
  • авансовий платіж не менше 20% від вартості автомобіля;
  • фінансування як в національній валюті, так і в євро і доларах США.

Можна достроково погасити заборгованість і отримати права власності на об’єкт.

Вимоги до юридичної особи

Важлива перевага лізингу перед банківським кредитом – менш тяжкі умови його отримання, мінімальний пакет документів. Все, що знадобиться від юридичної особи – це:

  • благополучна кредитна історія;
  • певні показники статутного капіталу підприємства;
  • підтвердження його незбитковості.

Стати лізингоотримувачем може тільки підприємство, працююче не менше 2 років.

Купівля машини в лізинг: плюси й мінуси для юридичних осіб

Популярність лізингу автомобілів пояснюється низкою його особливостей і переваг. Передусім, ця відсутність необхідності забирати одноразово з обороту підприємства серйозну суму грошей. Аванс складає близько 20% від усієї вартості предмета лізингу. При певних положеннях договору, який складається за участю обох сторін:

  • усі первинні витрати на купівлю, реєстрацію, страхування здійснює лізингова компанія;
  • графік внесення щомісячних платежів складається на взаємовигідній основі;
  • переплата зрештою порівняно невелика;
  • придбані в лізинг об’єкти не підлягають обтяженню, на них не накладається податковий арешт.

До «мінусів» угоди зазвичай відносять порівняно короткий термін дії договору (до 5 років), а також неможливість здати транспорт в суборенду. Є також ризик втрати ТЗ, якщо порушені умови угоди. Найчастіше до них відноситься недотримання графіку внесення платежів.

Але іноді непорозуміння виникають і унаслідок виникнення фінансових проблем у самого лізингодавця. Тому до його вибору слід відноситися дуже уважно. «ТЕКОМ-лізинг» – найбільша лізингова компанія на півдні нашої країни, яка користується хорошою репутацією серед лізингоотримувачів.