Лізинг чи кредит - на чому все-таки зупинити свій вибір? З цією дилемою щодня стикаються суб'єкти підприємницької діяльності, які планують придбати необхідне майно для збільшення своїх оборотних коштів.

Є цілий ряд відмінностей між лізингом і кредитом, які необхідно проаналізувати перед тим, як приймати таке відповідальне рішення, як фінансування бізнесу.

Варто відзначити, що лізинг - це комплексна послуга, що дозволяє економити час і ресурси.

Це важливо знати: головною відмінністю кредиту від лізингу вважається те, що банк позичальнику видає гроші на придбання майна. При цьому лізингова компанія надає безпосередньо майно. Лізингова схема, крім вище зазначеного, має на увазі супровід виданого майна.

Зверніть увагу, що в умовах вітчизняних економічних реалій подібний факт стає солідним плюсом на користь лізингу. Це пояснюється з тим, що майно не перебуває у власності позичальника, тому на нього не можна накласти арешт.

Лізинг чи кредит?

Однозначну відповідь на питання, чому віддати перевагу - лізингу чи кредиту - дати досить важко. Одне можна стверджувати точно: умови лізингу більш лояльні:

Лізингова компанія самостійно вирішує всі питання з пошуку необхідного вам фінансування. Якщо говорити про компанію "ТЕКОМ-Лізинг" - цю роботу виконують справжні професіонали з величезним досвідом роботи в даній сфері. Ви економите свій час. Для отримання кредиту ви самостійно звертаєтеся в банк, страхову компанію, офіс постачальника;

Звертаючись в лізингову компанію, ви отримуєте не тільки фінансування для вашого бізнесу, а й професійні послуги - приміром, консультаційну підтримку, оформлення всіх необхідних документів і т.д. У разі кредиту, ви отримуєте тільки фінансові кошти і самостійно вирішуєте всі поточні питання;

Особам, зацікавленим у придбанні майна в лізинг, не потрібно надавати компанії-лізингодавцю заставне забезпечення, яке береться, найчастіше, з основних фондів. У разі оформлення кредиту, вам необхідно надати рухоме або нерухоме майно як заставу, яке не завжди є в наявності;

Всі додаткові витрати (митні збори, мита, страхові внески, реєстраційні внески) ви можете оплачувати частинами, протягом усього терміну дії договору лізингу і відразу почати експлуатацію об'єкта договору.

Лізингова компанія не вимагає від клієнта підписання величезного переліку документів, обмежуючись лише договором лізингу. Для отримання кредиту, вам необхідно узгодити і підписати: договір купівлі-продажу з продавцем, договір страхування, кредитний договір, договір застави, договір про відкриття рахунку в банку;

Всі питання по страхуванню об'єкта договору лізингу бере на себе власник - лізингова компанія, що виступає, у своєму роді, в ролі орендаря.

Сьогодні перед багатьма компаніями стоїть питання вибору лізингу або кредиту як основного фінансового ресурсу для розвитку власного бізнесу. Враховуючи складнощі в отриманні кредиту, переваги лізингу стають більш очевидними.

Лізинг – у порівнянні зі стандартним банківським кредитом - ставати все більш привабливим фінансовим інструментом, даючи можливість, при рівних з кредитом витратах, отримати значно більше послуг, заощадити час і сконцентруватися на своїй основній діяльності.

Ми впевнені, що оцінивши умови лізингу і кредиту, Ви прийміть єдино правильне рішення, яке стане ефективним інструментом фінансування транспортних засобів і промислових об'єктів.