Фінансування інфраструктурних проектів: елеватори, техніка для перевалки зерна у порту

Питання модернізації діючих виробничих комплексів в Україні сьогодні є особливо гострим. Старіння та занепад інфраструктури веде до значних втрат ефективності як підприємства, так і галузі в цілому.

Під поняттям «модернізацією інфраструктурних об’єктів» ми маємо на увазі масштабні фінансові вкладення найбільш вигідним і ефективним способом, а саме — фінансовий лізинг.

Значною перевагою лізингового фінансування є те, що лізингова компанія бере на себе вирішення трудомістких фінансово-експертних, організаційних завдань:

  • виступає експертом якості придбаних об’єктів;
  • дозволяє розумно розподілити наявні ресурси за кількома напрямками;
  • забезпечує оцінку фінансових можливостей лізингоодержувача, економіки і ризиків проекту в цілому;
  • контролює вибір постачальників обладнання, виконання всього комплексу робіт зі створення технічного об’єкта;
  • забезпечує страхування основних ризиків проекту на пільгових умовах;
  • здійснює моніторинг виконання проекту;
  • організовує управління ризиками;
  • захищає інтереси учасників проекту від посягань третіх осіб.

ТЕКОМ-Лізинг спеціалізується на фінансуванні масштабних інфраструктурних проектів розвитку і технічного переоснащення українських підприємств. До них, у тому числі, відносяться компанії та холдинги агропромислового сектору та агрологістичного напрямку діяльності у морських портах. Мета таких проектів полягає в отриманні сучасного багатофункціонального виробничого об’єкту, створеного «під ключ» і готового до експлуатації відразу по завершенню робіт.

Компанією «ТЕКОМ-Лізинг» було профінансовано придбання крупною стивідорною компанією «Олімпекс Купе Інтернешнл» нової дорогої техніки для роботи в Одеському порту, а саме: механічний суднонавантажувач NEUERO Shiploader SL1000 (Німеччина) продуктивністю 1000 т. / год. в мобільному (рейковому) виконанні. Він може перевалювати всі види зерна (пшениця, кукурудза, ячмінь і т.д.), навантаження судів від 5000 до 65000 dwt Panamax; стрічковий конвеєр NEUERO типу ВС 1200 і комбіновану систему NEUERO Combiport моделі С600 / 1000 продуктивністю по пшениці 600 тонн / год на розвантаження і 1000 тонн / год. на навантаженні. Загальна вартість цих об’єктів склала 7,34 млн євро.

 

Олімпекс Купе Інтернешнл
Олімпекс Купе Інтернешнл

Ще один профінансований ТОВ «ТЕКОМ-Лізинг» об’єкт в Одеському порту — новий комплекс для компанії «Новотех-Термінал», про який ми (Аграрне інформаційне агенство «Агравері») розповідали у попередній статті. Вартість даного об’єкту склала 5,74 млн доларів США. Комплекс складається з 8 силосів висотою 29 метрів кожен, технічна продуктивність лінії вантажної машини — 1000 тонн / год.

 

Новотех-Термінал
Новотех-Термінал

Компанія «ТЕКОМ-Лізинг» співпрацювала з великими агропромисловими холдингами. Одним з лізингових проектів був фінансування повної реконструкції елеватора групи «Росток-Холдинг» на суму 2,49 млн доларів США.

Росток-Холдинг
Росток-Холдинг

На сьогодні галузева структура лізингового портфеля компанії складається з вантажно-розвантажувальної і сільськогосподарської техніки, обладнання, транспорту (в тому числі з/д вагонів). Компанією планується збільшення обсягів операцій фінансового лізингу в даних напрямках.

ТЕКОМ-Лізинг орієнтована на фінансування саме інфраструктурних проектів, бо це сприяє промисловому зростанню і підвищенню ефективності українських компаній. Розвиток підприємств, створення нових робочих місць, веде до сталого розвитку економіки країни в цілому — це являє собою одну з першочергових цілей компанії.

 

Джерело: аграрне інформаційне агенство «Агравері»